بیش از 10 سال ما به شرکت ها کمک می کنیم تا به اهداف مالی و تجاری خود برسند. اونوم یک آژانس سئو محور مبتنی بر ارزش گذاری است.

اطلاعات تماس
واردات کالا

مشاوره واردات در زمینه تعرفه های واردات ،گمرگ ،ترخیص و...

تعریف واردات

فعالیت بازرگانی یعنی خرید کالا از یک کشور خارجی و ورود آن به قلمرو گمرکی کشور مقصد و ترخیص آن

واردات کالا

انواع واردات

به سه دسته ی واردات قطعی(وادرات در مقابل صادرات،اعتبارات اسنادی (گشایش اعتبار)، بدون انتقال ارز،مناطق آزاد تجاری و صنعتی، مناطق ویژه اقتصادی، مبادلات پیله وری، بازارچه مرزی، پست ) و واردات موقت (کالاهای نمایشگاهی، وسایل نقلیه مخصوص حمل کالا )-واردات غیر قطعی و موقت( کالاهای مرجوعی) تقسیم می شود.

فرآیند واردات

اشخاصی که به امر واردات کالا اشتغال دارند یا دارای شخصیت حقوقی (شرکت دولتی، خصوصی ، تعاونی ) هستند یا دارای شخصیت حقیقی (با نام خود) هستند .

جهت انجام واردات کالا نیاز به کارت بازرگانی دارید . شرکت بازرگانی اقتصاد قرن در یک روز امور گمرکی شما را انجام می دهد

دسته بندی کالاهای وارداتی :

کالاها مجاز:برای  واردات کالاهای مجاز نیازی به مجوز نیست

کالاهای مشروط: برای واردات کالاهای مشروط نیازبه اخذ مجوز است .

کالاهای ممنوع: قانون واردات این نوع کالاهارا ممنوع کرده

مراحل واردات کالا

پس از یافتن منبع مناسب تهیه کالا(تولیدکنندگان، دلال‌ها، پیمانکاران) واستعلام قیمت از آنها ، نمونه ای را وارد می نماییم و سپس وارد بخش تخصصی واردات کالا همانند :

اخذ پروفرما ، تعیین نحوه ی پرداخت پول (ارسال حواله)، تعیین زمان تحویل کالا ، تعیین زمان حمل ،بیمه، انعقاد قرارداد بین خریدار و فروشنده، و سپس امور گمرکی ترخیص کالا اعم از: تعیین تعرفه کالا ، نوع ارز تخصیص شده به کالا ، محاسبه قیمت تمام شده و زمانبندی برای ثبت سفارش کالا ، اخذمجوز های لازم می باشد

واردات از چین

کشور چین یکی از قدیمی‌ترین و بزرگترین شرکای تجاری ایران بوده است و همچنان بسیاری از کالاهای مورد نیاز کشورمان را تامین می‌کند. به دلیل محدود شدن مراودات تجاری ایران با سایر کشورها، واردات از چین در سال‌های اخیر افزایش یافته است.

یکی از دلایلی اصلی انتخاب محصولات چینی، این است که این کشور به خاطر تولیدات انبوه و استفاده از فناوری روز دنیا، دستمزد پایین کارگر و همچنین دستکاری در نرخ ارز، توانسته است کالاهای باکیفیت اما با قیمت پایین‌تر نسبت به کشورهای دیگر تولید کند.

از همین رو در سال‌های اخیر چین موفق شده به میزان زیادی بازار کل دنیا را احاطه کند. با این توصیفات، واردات از چین و خرید از چین مورد توجه بازرگانان دنیا به ویژه بازرگانان ایرانی قرار گرفته است. 

رشد سریع کسب و کارها با واردات از چین

اگر کسب و کار شما در حوزه واردات است، واردات از چین به طور خودکار یک فرصت عالی برای دریافت نمایندگی فروش برخی محصولات در ایران است.

علاوه بر این وضعیت شما از یک فروشنده عادی به فروشنده محصولات وارداتی با برندهای چینی تغییر خواهد کرد. این روش معامله ای سودمند و دوجانبه است که به راحتی کسب و کار شما را متحول خواهد کرد.

تجزیه و تحلیل آمار واردات و صادرات چین، برای کسب و کارهای داخلی بسیار مهم است تا با این روش هدف خود را در چین شناسایی کنند..

اگر شما بدانید در سال های گذشته واردات ایران از چین بیشتر شامل چه نوع کالاهایی بوده است و وزن این محموله ها و ارزش ریالی و دلاری آن ها نیز چقدر بوده است،

مسلماً می توانید تحلیل و نگرش خوبی از بازار کالاهای چینی در ایران داشته باشید. با دریافت مشاوره بازرگانی کارشناسان بازرگانی یوسفی می توانید اطلاعات کافی را در این زمینه کسب نمایید.

با توجه به تخصصی بودن امر واردات و نیاز به تسلط کامل به زبان بازرگانی و داشتن اطلاعات و تجربیات تخصصی بازرگانی در این رابطه اکیدا توصیه می گردد واردکنندگان محترمی که جدیدا” تصمیم به امر واردات کالا گرفته اند و یا در زمینه بازرگانی خارجی تازه کار هستند انجام مراحل واردات خود را به شرکتی متعهد و متخصص بسپارند

Open chat
مشاوره رایگان